NUEVA TERRAIN Polska NUEVA TERRAIN Polska

              

                POLIBUTYLEN

 Profesjonalne systemy do instalacji
 wodnych i grzewczych z polibutylenu (PB)

 

strona główna  |  mapa serwisu

Informacje techniczne odnośnie
 systemów Terrain SPD

 

Zapraszamy na nasz kanał na You Tube

NASZE TECHNOLOGIE - rewolucyjne rozwiązania

Nowoczesne technologie produkcyjne, przemyślane procesy projektowe oraz zastosowanie wytrzymałych materiałów to konieczność w przypadku nieustannie rozwijającej się branży budowlanej. Stąd też rosnąca popularność komponentów instalacji sanitarnych wykonanych z odpornych materiałów, które jednocześnie charakteryzują się innowacyjnymi systemami montażu. Czołowym rozwiązaniem w tym zakresie jest Terrain SDP, wykorzystywany obecnie w inwestycjach o przeznaczeniu mieszkalnym i użytkowym na całym świecie.

Użytkowe oraz mieszkalne obiekty budowlane wymagają precyzyjnego dopasowania rozwiązań instalacyjnych do ich przeznaczenia, ale także warunków stawianych przez dynamicznie zmieniającą się branżę i normy z zakresu gospodarki zrównoważonej. Systemy sanitarne to jedne z kluczowych elementów z perspektywy użytkowej. Dlatego też na etapie ich projektowania należy podjąć decyzję dotyczącą zastosowanych wariantów i materiałów dostępnych na rynku. Obecnie wyróżniamy instalacje, do których stworzenia wykorzystano metale, takie jak stal i miedź oraz tworzywa sztuczne. Każdy z nich wyróżnia przy tym inny zestaw parametrów technicznych i wytrzymałościowych.

Współczesna problematyka związana ze zrównoważonym rozwojem wymaga od każdego z sektorów przemysłu i gospodarki wprowadzania odpowiednich, zgodnych z jej założeniami rozwiązań. Powinny one pozwalać na realizację celów danej branży przy jednoczesnym poszanowaniu zasobów i środowiska, uwzględniając przy tym również czynniki ekonomiczne. Budownictwo jest przy tym jednym z najbardziej wymagających obszarów, ze względu na jego duży udział w ogólnym zużyciu energii, który w przypadku Europy wynosi aż 40%. Dlatego też bardzo istotne w ramach realizacji współczesnych założeń budowlanych jest stosowanie rozwiązań instalacyjnych wpisujących się w tę problematykę.

Nasze technologie

TERRAIN SDP to system rur i kształtek, produkowanych z najbardziej wytrzymałego tworzywa jakim jest polibutylen. Przy bardzo dużej wytrzymałości polibutylen jest jednocześnie bardzo elastyczny w szerokim zakresie temperatur. W zależności od wymagań i średnicy, instalacje mogą być łączone na wcisk lub zgrzewane.

Zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacją obu systemów TERRAIN SDP.

System na wcisk - instrukcja montażu

Zapraszamy do obejrzenia instrukcji montażu systemu na wcisk TERRAIN SDP.
Poprzez serię filmów będziecie mogli zapoznać się z najważniejszymi technikami oraz narzędziami potrzebnymi do opanowania sposobów montażu kształtek i rur "na wcisk". W kilku prostych krokach pokażemy i wyjaśnimy wszystkie zagadnienia związane z tą techniką montażu.

System zgrzewany - montaż połączenia zgrzewanego doczołowo

Wykwalifikowany personel, posiadający wiedzę praktyczną odnośnie wykorzystania polecanych zgrzewarek to klucz do sukcesu. Bardzo ważne jest stosowanie homologowanych maszyn, zdolnych do dostarczenia wymaganego napięcia i mocy wyjściowej. Zaleca się, aby używane maszyny spełniały wymagania określone w normie DVS 2208.

System zgrzewany - montaż przez zgrzewanie elektrooporowe

Zapoznamy Państwa ze sposobem łączenia przez zgrzewanie elektrooporowe. Złącza muszą być wykonane przez personel wyszkolony w technikach zgrzewania elektrooporowego, posiadający wiedzę praktyczną odnośnie wykorzystania polecanych zgrzewarek. Bardzo ważne jest stosowanie homologowanych maszyn, zdolnych do dostarczenia wymaganego napięcia i mocy wyjściowej.

Dokumentacja do bezpośredniego pobrania

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy dział, w którym zamieściliśmy wszystkie mogące przydać się pliki, takie jak atesty i certyfikaty, gwarancje i ubezpieczenia, instrukcje techniczne, cenniki oraz katalogi.
Dla Państwa wygody zostały one podzielone na odpowiednie sekcje.

               
  Strona główna
O firmie
Współpraca
Kontakt
Mapa serwisu
  Oferta
system na wcisk 15-50 mm
system zgrzewany 63-125 mm
oferta dla Inwestorów
oferta dla Wykonawców
oferta dla Projektantów
 

Informacje techniczne 

Pytania i odpowiedzi

Pliki do pobrania

NUEVA TERRAIN Polska